Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe Corab

Zabezpieczanie instalacji SAT-TV to temat nadal kontrowersyjny. Choć zabezpieczanie instalacji antenowych przed wyładowaniami atmosferycznymi jest zalecane nie każdy jednak to robi.

Pamiętaj o zabezpieczeniu instalacji SAT/TV

Anteny to najczęściej najwyżej położone wystające elementy domu. Przed montażem należy sprawdzić zagrożenie piorunowe i dostosowań odpowiednie zabezpieczenia. Prądy udarowe mogą skutecznie zepsuć nie tylko antenę czy telewizor oraz również inne sprzęty RTV w Twoim domu. Pamiętaj, czy więcej zabezpieczeń zastosujesz tym lepiej. Co to właściwie znaczy? Nie wystarczy, że Twój dom ma instalację odgromową. Należy uziemić również antenę.

Jak jeszcze zabezpieczyć instalację przed burzą?

Na rynku dostępne są również inne formy zabezpieczenia instalacji to urządzenia ograniczające przepięcia. Doskonałym przykładem jest zabezpieczenie przeciwprzepięciowe Corab, które należy zamontować bezpośrednio przed urządzeniami aktywnymi, np. multiswitchem, odbiornikiem.

Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe Corab, które działa w paśmie 5-2400 MHz, co pozwala na instalację tego urządzenia w przypadku anten naziemnych (5-862 MHz) oraz satelitarnych (2400 MHz). Należy podkreślić, że niski poziom tłumienia nie wpływa negatywnie na moc sygnały, a poziom ochrony wynosi przy 1 [kV/µs] <700V. Łatwe podłączenie jest możliwe za pomocą wejścia i wyjścia typu F.

 

Sprawdź w naszym sklepie -> tutaj lub skontaktuj się z działem hurtowym 

Dodaj komentarz