Technologia komórkowa Q.ANTUM w modulach Q.Cells Q.PLUS

Co może zapewnić wyższą wydajność modułu fotowoltaicznego przy niskiej intensywności napromieniowania, nawet w bardzo jasne i upalne dni lata oraz z drugiej strony – w dni pochmurne? Zastosowanie technologii komórkowej Q.ANTUM. Innowacyjne rozwiązanie opracowane przez firmę Hanwha Q-Cells pozwala uzyskać jednocześnie wysoką wydajność, moc i maksymalny możliwy uzysk z instalacji. Jak działa Q.ANTUM? Jakie są zalety tych paneli?

Optymalizacja zamiast maksymalizacji

Podczas wyboru instalacji fotowoltaicznej powinniśmy kierować się tym, ile jest ona w stanie wyprodukować energii i jakim kosztem. Z punktu widzenia klienta istotny jest więc stosunek jakości do ceny. Wbrew pozorom to nie maksymalizacja, lecz optymalizacja przy produkcji modułów pozwala osiągnąć lepszy wynik. Technologia od Q-Cells odznacza się zagospodarowaniem tylnej strony ogniw poprzez funkcjonalne nanowarstwy, działające niczym lustro optyczne. Pozwala to wyzyskać te promienie słoneczne, które wcześniej pozostawały niewykorzystane. Odbite od ogniwa, zostają przetworzone na energię.

Lekka rama, która znosi większe obciążenia

Panele Q.ANTUM są wydajniejsze od innych modułów – po 25 latach użytkowania odznaczają się 83-procentową mocą znamionową. Mimo, że wysokość ramy jest w nich mniejsza, panele są bardziej wytrzymałe na wiatr (4000 Pa) i śnieg (5400 Pa). Inna korzyść wynikająca z zastosowania mniejszej wysokości ramy to niższe koszty logistyki i magazynowania elementów instalacji. Panelom Q.ANTUM można zaufać, bo to niezawodna niemiecka technologia. I nie są to tylko puste słowa. Cechują się wysoką niezawodnością, którą gwarantują niezależne kontrole i testy według rygorystycznym kryteriów (Q.TESTED). Producent na swoje moduły udziela 12 lat gwarancji oraz 25 lat gwarancji na liniową pracę instalacji.

Technologia do różnych zastosowań

Moc maksymalna panelu polikrystalicznego Q-CELLS Q.PLUS BFR 4.1.0 275 QCELLS POLY wynosi 275 W. Moduł osiąga sprawność 16,5 proc. Pojedynczy panel ma wymiary 1670 x 1000 x 32 mm i waży 18,8 kg. Jego przednia powłoka została wzmocniona termicznie szkłem z technologią antyrefleksyjną, tylną powłokę stanowi wielowarstwowa folia. Panele fotowoltaiczne Q-Cells nadają się do różnych zastosowań – zarówno do prywatnych instalacji dachowych, jak i do instalacji komercyjnych i przemysłowych.

Firma Corab jest oficjalnym dystrybutorem modułów fotowoltaicznych firmy Hanwha Q-Cells.

Poznaj ofertę naszego sklepu internetowego 

Dodaj komentarz