Smart home to dom energooszczędny. Inteligentne systemy fotowoltaiczne cz. I

Firma SolarEdge zrewolucjonizowała rynek falowników fotowoltaicznych. Stworzyła inteligentne rozwiązania, które ulepszyły sposoby pozyskiwania i zarządzania energią w systemach fotowoltaicznych. Wizja SolarEdge wpływa nie tylko na wielkie przedsiębiorstwa, ale także na gospodarstwa domowe. Czas, by zaprosić rewolucję do swojego domu!

Inteligentne zarządzanie energią

Inteligentny system zarządzania energią działa w ten sposób, by zintegrować energię słoneczną z jej magazynowaniem oraz zarządzeniem w domu. Wszystko to odbywa się pod kontrolą jednego, niezawodnego falownika firmy SolarEdge.

Systemy SolarEdge nie dadzą zmarnować się energii słonecznej, gdyż jej nadwyżkę pozwalają wykorzystać do… zasilania pomp, oświetlenia oraz zasilania wielu innych urządzeń domowych. Ponadto, dzięki aplikacji monitorowania, możemy w łatwy sposób sterować swoimi inteligentnymi urządzeniami.

Najważniejsze pojęcia

Systemy zarządzania energią składają się z kilku zintegrowanych ze sobą urządzeń. Ich praca polega na jak najlepszym rozporządzaniu dostępnej energii. Aby zrozumieć działanie tego systemu, należy zrozumieć działanie tych urządzeń:

Optymalizator mocy – optymalizator podłączony jest do każdego modułu fotowoltaicznego. Takie rozwiązanie wpisuje się w wizję SolarEdge, która zakłada to, że każdy moduł solarny jest indywidualnie zarządzany przez system elektroniczny. Optymalizator umożliwia niezależne działanie, a tym samym pozwala na lepsze uzyskiwanie energii.

Falownik – to najważniejsza część systemu. Odpowiada za konwersję prądu stałego (DC) na przemienny (AC). Jego małe rozmiary sprawiają, że nie rzuca się zbytnio w oczy – można zainstalować go zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu.

StorEdge – dzięki StorEdge energia słoneczna nie będzie się nigdy marnować. Magazynowanie niewykorzystanej energii umożliwia także niezależność energetyczną oraz zmniejszenie rachunków za prąd!

System monitorowania – system monitorowania sprawi, że o wiele łatwiejsze będzie kontrolowanie pracy systemu. Prosty dostęp do systemu z komputera lub urządzenia spowoduje, że zawsze i wszędzie będziemy mieli wgląd w jego jakość działania.

Zalety systemu SolarEdge

Zaletą SolarEdge jest przede wszystkim maksymalne wykorzystanie energii z każdego modułu. W przeciwieństwie do tradycyjnych falowników, w SolarEdge najsłabszy moduł nie powoduje spadku wydajności modułów pozostałych.

System SolarEdge cechuje się także niespotykanie wysokim poziomem bezpieczeństwa, które zapewnia funkcja SafeDC™ minimalizująca ryzyko porażenia prądem.

Kolejną zaletą jest na pewno elastyczność projektowania, dzięki której optymalnie wykorzystamy całą powierzchnię dachową. Moduły możemy mieszać i łączyć w taki sposób, by maksymalnie zwiększyć oszczędność energii, a zmniejszyć koszty eksploatacji.

Rynek falowników fotowoltaicznych jest duży i można się w nim łatwo zagubić. Warto jednak sięgać po rozwiązania innowacyjne i powszechnie cenione. Do takich rozwiązań na pewno należą inteligentne systemy zarządzania energią SolarEdge.

Dodaj komentarz