Powłoka Magnelis – konstrukcje fotowoltaiczne pod pełną ochroną

Farmy fotowoltaiczne i inne wolnostojące konstrukcje fotowoltaiczne zazwyczaj zbudowane są ze stali. Materiał ten jest trwały, a co więcej – nadaje się do recyklingu. Stal jest także odporna na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Instalacje fotowoltaiczne w ciągu kilkudziesięciu lat swojej pracy będą narażane na deszcz, śnieg, grad, mróz i ciepło. Aby jeszcze bardziej wydłużyć ich żywotność – warto zainteresować się nowoczesną powłoką Magnelis.

Magnelis to specjalna powłoka antykorozyjna, która dzięki swoim właściwościom zapewnia bardzo długą ochronę powierzchni. Magnelis ma szerokie zastosowanie – spotykana jest m.in. w branży blach stalowych, rynien, elementach mocowań systemów fotowoltaicznych słowem wykorzystuje się ją do wzmacniania takich produktów, które szczególnie narażone są na działanie korozji.

Wyjątkowy skład chemiczny

Powłoka Magnelis jest produktem o niespotykanej skuteczności. Wszystko to wynika z jej składu chemicznego, który został tak zoptymalizowany, by uzyskać najlepsze właściwości antykorozyjne. Magnelis powstaje na typowej linii do cynkowania ogniowego, jednak taka „kąpiel” została nieco podrasowana przez domieszkę aluminium (3,5%) i magnezu (3%). Magnez jest szczególnie istotny w kontekście uzyskania stabilnej i mocnej powłoki na powierzchni blachy. Większa domieszka magnezu w powłoce sprawia, że materiał jest o wiele lepiej chroniony przed korozją niż w przypadku standardowych powłok o niższej zawartości tego pierwiastka.

Powłoka Magnelis stosowana przez Corab

Corab producent systemów fotowoltaicznych jako pierwszy w Polsce zaczął stosować powłokę Magnelis w produkcji swoich konstrukcji. Taka ochrona daje do 10 razy wyższą odporność na działanie korozji niż stal ocynkowana. Badania wykazały, że żaden materiał nie gwarantuje lepszej ochrony w środowiskach zawierających chlorki lub amoniak. Ponadto, próbki blach powlekanych powłoką Magnelis przez osiem miesięcy poddawane były testom w komorze solnej. Po tym okresie nie zaobserwowano na nich żadnych śladów czerwonej rdzy.

Co więcej, powłoka Magnelis sprawdza się doskonale w najsurowszych warunkach środowiskowych, a mimo znacznie wyższej jakości – cenowo jest porównywalna do tradycyjnych, cynkowych wersji.

Warto podkreślić, że oprócz standardowej ochrony katodowej, powłoka Magnelis chroni również odsłonięte krawędzie cięcia przed rozwojem korozji. Wszystko to dzięki specjalnemu, cienkiemu filmowi cynkowemu, który dodatkowo zawiera magnez.

Wszystkie te cechy sprawiają, że stalowe konstrukcje solarne i inne produkty pokryte powłoką Magnelis będą przez o wiele dłuższy czas w nienaruszonym przez korozję stanie. Warto pamiętać, że szczególnie wolnostojące konstrukcje instalowane na podłożu gruntowym lub betonowym są narażane na działanie korozji. Zardzewienie wsporników instalacji może przynieść ogromne straty finansowe, dlatego warto już na etapie wyboru elementów instalacji poszukać takich produktów, które gwarantują nam lata bezawaryjnej pracy.

Dodaj komentarz