Jak odbierać sygnał wysokiej jakości z pasma MUX-8?

Od kiedy wprowadzono odbiór darmowych kanałów cyfrowej telewizji naziemnej, nasze domowe instalacje antenowe musiały przejść pewne zmiany. Do tej pory, przy odbiorze kanałów MUX(1-7) na wysokich pasmach częstotliwości, wystarczała antena UHF.

W przypadku, gdy chcesz odbierać kanały z nowego MUX-8, najprawdopodobniej będziesz musiał zmodernizować posiadaną instalację. Wszystko dlatego, że pasmo MUX-8 jest nadawane w niskich częstotliwościach. Co zrobić, by otrzymać jak najlepszej jakości odbiór DVB-T?

Po pierwsze, upewnij się, że inwestycja w kolejną antenę jest konieczna. Pierwszym krokiem powinno być automatyczne dostrojenie telewizora. Czasami, gdy sygnał telewizyjny jest osłabiony, wystarczy ustawić instalację w inny sposób. Jeśli okaże się, że takie działanie jest nieskuteczne, lub poprzez uzyskanie obrazu lepszej jakości dla jednego kanału, tracisz na drugim, warto rozważyć zakup nowej anteny VHF.

Instalacja – antena VHF, UHF + zwrotnica

Nasze anteny VHF CORAB MUX-8 o paśmie częstotliwości 174-230 Mhz oraz wysokości 67,5 cm, są wykonane z solidnych materiałów, które umożliwiają prawidłowy odbiór sygnałów. Zdarza się, że przyczyną słabego sygnału jest właśnie zastosowanie niewłaściwej anteny. Dobór urządzenia powinien być poprzedzony zbadaniem poziomu mocy sygnału, np. za pośrednictwem miernika DIGIAIR PRO.

Zwrotnica do anteny VHF i UHF

Zwrotnica do anteny VHF i UHF

W instalacji, w której planujemy połączyć anteny VHF i UHF wymagane jest zastosowanie zwrotnicy. Jej zadaniem jest zsumowanie sygnału obu

anten. Zwrotnice to urządzenia, które nie potrzebują zewnętrznego zasilania, a dzięki solidnej obudowie, świetnie sprawdzają się także w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Nie straszny im wiatr, deszcz, śnieg, czy mróz.

Należy zaznaczyć, że zwrotnice zakupione u niesprawdzonych producentów, mogą przyczynić się do obniżenia siły sygnału telewizyjnego. Jako doświadczona firma, oferujemy urządzenia, które powodują niskie tłumienie i nie zaburzają sygnału antenowego. Aby zadbać o wysoką jakość odbioru kanałów z pasma MUX-8, polecamy skorzystać z naszej zwrotnicy CORAB LTE READY o zakresie częstotliwości: VHF 47-230 MHz, UHF 470-790 MHz. Dodatkową zaletą jest przepuszczanie wzmocnienia (DCC) szczególnie ważne przy aktywnych antenach UHF.

W przypadku pytań lub wątpliwości, serdecznie zapraszamy do kontaktu za pośrednictwem naszej strony internetowej.

Dodaj komentarz