Montaż instalacji fotowoltaicznej a dach skośny i płaski

Instalacje fotowoltaiczne mogą być montowane nie tylko na skośnym dachu, ale także na płaskim. Drugie rozwiązanie jest nawet prostsze do realizacji, gdyż w dowolny sposób możemy ustawiać panele fotowoltaiczne, tak by w najbardziej efektywny sposób produkowały energię elektryczną. W przypadku dachu skośnego ważne jest, aby jedna z jego połać skierowana była na południe, gdyż to z tej strony promienie słoneczne będą docierały do instalacji przez najdłuższy czas w ciągu doby.

W przypadku decyzji o umieszczeniu paneli fotowoltaicznych na południe, warto zdecydować się na instalację fotowoltaiczną o większej mocy, dzięki której uzyskamy porównywalne uzyski energii. Jeśli chodzi o dach płaski, przy montażu najważniejsze jest zwrócenie szczególnej uwagi na to, czy panele nie zacieniają się, co negatywnie wpłynęłoby na ich moc i sprawność.

Mocowanie paneli fotowoltaicznych na dachu skośnym

Firma Corab specjalizuje się w produkcji mocowań paneli fotowoltaicznych. Nasze systemy cieszą się popularnością wśród instalatorów w całym kraju. W naszej ofercie mamy rozwiązania dla dachów skośnych i płaskich, jak i systemy wolnostojące. Co ważne, nasz asortyment uwzględnia również różnorodne pokrycia dachów, dzięki czemu rozwiązania dla fotowoltaiki znajdą u nas zarówno właściciele domów z dachem pokrytym:

– dachówką ceramiczną (np. system CORAB D-01), karpiówką (np. system CORAB D-02),

– bitumiczną (np. system CORAB D-03),

– blachodachówką (np. system CORAB B-01),

– blachą na rąbek (np. system CORAB B-03),

– blachą kalzim (np. system CORAB B-04),

– blachą trapezową (np. system CORAB T-02).

Posiadamy w naszej ofercie kompleksowe rozwiązania, a systemy to sprawdzony i przebadany zestaw bezpiecznych komponentów.

Mocowanie paneli fotowoltaicznych na dachu płaskim

W przypadku dachu płaskiego, firma Corab oferuje różnorodne systemy, dzięki którym dostosowanie instalacji fotowoltaicznej do warunków technicznych budynku jest znacznie łatwiejsze. W naszym asortymencie posiadamy systemy z konstrukcjami wsporczymi umożliwiającymi uzyskanie kąta nachylenia od 10° (np. system CORAB PB-064) do 35° (np. system CORAB PI).

Jeśli są Państwo zainteresowani specyfikacją techniczną lub instrukcją montażu poszczególnych systemów, zachęcamy do sprawdzenia naszej oferty i do kontaktu z przedstawicielami firmy CORAB.

Dodaj komentarz