Anteny satelitarne Corab to najlepszy wybór

Jak poprawić sygnał z anteny satelitarnej?

Jeśli zależy nam na wysokiej jakości obrazu (czytaj: dostęp do HD), wtedy powinniśmy pomyśleć o standardzie DVB-S2, a także kompresji MPEG-4. Z drugiej jednak strony takie rozwiązanie jest dużo bardziej wymagające i np. pod wpływem niekorzystnych warunków atmosferycznych jakość sygnału może pozostawiać wiele do życzenia. Czy można w takiej sytuacji poprawić odbiór kanałów? Czy konieczne jest zakupienie dodatkowego sprzętu?

Większa antena = lepszy sygnał?

Jeśli wszystkie warunki zostały spełnione, nie powinniśmy się przejmować problemami natury meteorologicznej. Aby odbiór był idealny, niezbędny jest zakup sprzętu wysokiej jakości, jego prawidłowe ustawienie oraz wielkość czaszy. Właśnie z tym ostatnim parametrem może być pewien kłopot. Wielu osobom najbardziej zależy na względach estetycznych, więc nie decydują się na zbyt dużą antenę, co może okazać się kluczowe w rozwiązaniu problemu. Im większa antena, tym dłużej możemy zachować sygnał, np. w przypadku załamania pogody. O wiele szybciej sygnał zniknie, jeśli będziemy dysponowali anteną 60 cm, przy modelu 90 czy nawet 120 cm. Optymalnym rozwiązaniem – do właściwego odbioru kanałów w DVB-S2 – jest zamontowanie anteny satelitarnej o średnicy 80-90.

Ustawienie anteny satelitarnej ma znaczenie

To kolejny element, który może negatywnie wpływać na odbiór sygnałów. Niestety zbyt wiele osób bagatelizuje samo ustawienie anteny, uważając, że nie potrzebuje do tego celu, ani specjalistycznego sprzętu, ani umiejętności, ani pomocy fachowca. Czasem udaje się… przypadkiem ustawić, ale chyba większość woli nie liczyć na łut szczęścia, ale na precyzję, która jest możliwa tylko dzięki właściwym urządzeniom pomiarowym. Wtedy cała operacja potrwa zdecydowanie krócej. Żadna – nawet największa – antena nie pomoże, jeśli nie jesteśmy precyzyjni w działaniu. Jest to istotne zwłaszcza przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Trzeba być przygotowanym na najgorszy scenariusz pogodowy i walczyć o każdą dziesiątą dB.

Dobrze załóż złącza „F”

Kolejne źródło problemu może leżeć również w niewłaściwym założeniu złącz „F” na przewód antenowy czy niestabilnym montażu, co szczególnie daje się we znaki przy mocniejszych podmuchach czy ulewach. Jeśli niewłaściwie zabezpieczymy złącza, bardzo prawdopodobne, że przedostanie się tam wilgoć i dojdzie do zwarcia.

Zobacz anteny satelitarne w naszym sklepie internetowym

 

Dodaj komentarz