Gramofony – powrót do poprzedniej epoki czy nowa jakość brzmienia?

Gramofony w czasach muzyki elektronicznej, zyskują ogromną popularność. Chociaż z dzieciństwa możemy kojarzyć je z nieczystym dźwiękiem i specyficznym repertuarem, nowoczesne technologie wskrzesiły gramofony i dały im możliwość odtwarzania dźwięku wysokiej jakości.

Decydując się na zakup tego urządzenia warto wiedzieć, jakie można wyróżnić typy tych urządzeń i który sprzęt będzie mógł spełnić nasze oczekiwania. Podstawowy podział dotyczy sposobu napędzania talerza. Rozróżniamy napędy: direct drive oraz belt drive. Direct drive, czyli napęd bezpośredni, jest popularny w sprzęcie stosowanym przez DJ-ów. Wszystko dlatego, że umożliwia skuteczne rozpędzenie talerza oraz dynamiczną zmianę obrotów. W naszej ofercie można znaleźć nowoczesne urządzenia, które spełniają wymagające standardy jakościowe.

GRAMOFON DENON DP200 USB

Przypadnie do gustu każdemu entuzjaście analogowego brzmienia. To urządzenie może zarówno przenieść użytkownika do poprzedniej epoki, jak i umożliwić odtwarzanie dźwięku nowej jakości.

Precyzyjny gramofon DP-200USB, obecny w naszej ofercie, zapewnia dźwięk najwyższej jakości, pozwala na przeniesienie analogowych brzmień w erę cyfrową, umożliwia import utworów z płyty winylowej do pamięci USB oraz charakteryzuje się klasycznym, przyjemnym dla oka designem, dzięki czemu stanowi także ciekawy element aranżacji mieszkania.

GRAMOFON PRO-JECT DEBUT CARBON ESPRIT

Pro-Ject Debut Carbon to urządzenie uznane przez Europejskie Stowarzyszenie Technik Audio-Video. Marka, która świetnie funkcjonuje na rynku już od wczesnych lat ’90, z biegiem czasu nie zwolniła tempa.

Gramofon Debut Carbon to urządzenie, które dzięki zastosowaniu ramienia z włókien węglowych, nakreśla nowe standardy muzyczne. Wszystko dzięki możliwości pozbycia się niepożądanych rezonansów.

Użycie włókna węglowego w sprzęcie o tak niskiej cenie jest dużym zaskoczeniem. Nie od dziś wiadomo, że to bardzo drogi materiał, stosowany wyłącznie w urządzeniach ekskluzywnych.

Kolejnym zaskoczeniem użytkowników Pro-Ject Debut Carbon, jest wielkość talerza tego gramofonu, który zapewnia stabilność płyty oraz płynność dźwięku – pożądany efekt jest spotęgowany zastosowaniem kwarcowego stabilizatora oraz syntetycznych amortyzatorów.

Urządzenie o dwóch obliczach

W zależności od wybranego modelu, gramofon będzie mógł odtworzyć wspomnienia z przeszłości lub stanie się podstawą tworzenia dźwięku nowej jakości. Każdy sympatyk tego urządzenia, wykorzysta je w najbliższy sobie sposób.

Nasz sklep, poza elementami instalacji fotowoltaicznych, zwrotnicami oraz antenami, oferuje także nowoczesny sprzęt odpowiadający za inne funkcje – np. wytwarzanie dźwięku wysokiej jakości. Posiadamy urządzenia od sprawdzonych producentów w przystępnych cenach, dlatego zapraszamy do bieżącego przeglądania naszej strony internetowej.

Dodaj komentarz