Dlaczego warto wybrać moduły fotowoltaiczne firmy Q.Cells?

Szukając modułów fotowoltaicznych, należy wziąć pod uwagę wiele elementów. Powinniśmy wybrać opcję optymalną gwarantującą wysoką jakość w rozsądnej cenie. Każdemu z nas zależy, aby instalacja wiele lat działała stabilnie i była bezpieczna. Warto dobrze przeanalizować zakup paneli, bo w dużej mierze to one decydują o powodzeniu projektu.

Postaw na pewnego partnera

Jedną z pierwszych decyzji jest wybór godnego zaufania producenta. Wybierzmy partnera stabilnego finansowo, który może zagwarantować nam nie tylko wysoką jakość, ale również zabezpieczenie udzielanej gwarancji. Warto zwrócić uwagę na firmę Hanwha Q-Cells, która jest flagową spółką południowokoreańskiej Grupy Hanwha. Wg rankingu Fortune Global 500 Company Hanwha jest jedną z 8 największych korporacji na świecie. Od 15 lat działają w 36 krajach stawiając na innowację i ścisłą kontrolę jakości ogniw i modułów. Niemiecka technologia inżynierów Q-Cells dzięki wsparciu i globalnej sieci dystrybucji wkroczyła na najwyższy poziom.

 

Hanwha Q-Cells na szczycie rankingu TIER 1 firmy Bloomberg New Energy Finance

Producenci modułów fotowoltaicznych marzą o tym, by znaleźć się na szczycie w rankingu TIER 1 BLOOMBERG NEW ENERGY FINANCE. Aby znaleźć się na szczycie tej listy, należy:

 • zgłosić produkty własnych marek i własnej produkcji do 6 różnych projektów (min. 1,5 MW),
 • otrzymać na nie finansowanie bez prawa regresu od różnych banków,
 • wszystkie informacje dot. projektów muszą być publiczne,
 • mieć stabilną sytuację finansową.

Producenci, którzy ogłosili upadłość, zastosują jakąkolwiek formę ochrony przed niewypłacalnością lub nie wywiążą się z wpłaty gwarancji, zostaną usunięci z rankingu. Mamy, więc pewność, że mają niezachwianą wiarygodność finansową. Na szczycie Tier 1 znajduje się jedynie 2% wszystkich producentów. Odznaczają się oni nie tylko stabilną sytuacją finansową, ale są to wielkie przedsiębiorstwa zintegrowane wertykalnie, które przeznaczają znaczne środki na badania i rozwój.

Co dla konsumenta oznacza obecność producenta w rankingu Tire 1?

 • firma jest wiarygodna i stabilna finansowo,
 • produkuje moduły fotowoltaiczne od min. 5 lat,
 • stawia na całkowitą automatyzację procesu produkcji,
 • projekty oparte o jego moduły są chętnie finansowane przez europejskie banki,
 • panele PV są dopuszczone do importu do UE bez ceł z mocą wsteczną,
 • moduły opatrzone są niezbędnymi certyfikatami i podlegają ścisłej kontroli.

Marka Q-Cells cieszy się zaufaniem nie tylko poza granicami naszego kraju. Okazuje się, że polski rynek również docenia wysoką jakość i wydajność modułów tego producenta. Według badań przeprowadzonych przez Stowarzyszenie branży fotowoltaicznej – Polska PV Q-Cells jest producentem, który wybierany jest najczęściej.

 

Poznaj technologię Q.ANTUM

Technologia komórkowa Q.ANTUM to rozwiązanie pozwalające osiągnąć najlepszą wydajność w rzeczywistych warunkach – również w pochmurne dni. Przy instalacji fotowoltaicznej tak naprawdę liczy się tylko to ile wyprodukuje energii w ciągu roku i jakie będą koszty wytwarzania energii. To co powinniśmy brać pod uwagę to stosunek jakości do ceny. Q-Cells połączyło wysoką wydajność, wysoką moc i maksymalny możliwy uzysk.

Producent postawił na optymalizację zamiast skupiać się na maksymalizacji. W technologii Q.ANTUM tylną stronę ogniwa wyposażono w funkcjonalne nanowarstwy, które działają jak lustro optyczne. Nie wykorzystywane do tej pory promienie światła odbijają się od ogniwa i przetworzone są na energię.

Zalety paneli Q.ANTUM:

 • Większa klasa mocy niż produkty konkurencji
 • Lepsze warunki gwarancji (12 lat) i wydajności (min. 83% mocy znamionowej po 25 latach)
 • Lepsza wytrzymałość na wiatr (4000Pa) i na śnieg (5400 Pa), pomimo mniejszej wysokości ramy
 • Mniejsze koszty magazynowania / logistyki poprzez zastosowanie mniejszej wysokości ramy
 • Doskonała wydajność w warunkach wysokiej temperatury i słabego nasłonecznienia
 • Wysoki poziom niezawodności, poprzez niezależne kontrole, ciągłe testy i bardziej rygorystyczne kryteria. (Q.TESTED)
 • niezawodna niemiecka technologia.

Pytaj o certyfikaty!

Nie wierz na słowo! Sprawdź, jakie produkt posiada certyfikaty. Q.Cells ma się czym pochwalić.

 

Corab – oficjalny dystrybutor Hanwha Q-Cells w Polsce

Szkolenie Corab z technologii Q.ANTUM – Kielce

Firma Corab została oficjalnym dystrybutorem wysokiej klasy modułów fotowoltaicznych produkowanych Hanwha Q-Cells. Na targach ENEX w Kielcach odbyło się pierwsze szkolenie z innowacyjnej technologii Q.ANTUM. W spotkaniu uczestniczył również przedstawiciel producenta, z którym można było porozmawiać. Planowane są kolejne szkolenia. Bądź na bieżąco!

 

Dodaj komentarz