1MW na konstrukcji Corab WS-007

Kolejna farma fotowoltaiczna o mocy 1 MW powstaje właśnie w Olecku (woj. warmińsko-mazurskie). Inwestor zdecydował się na najlepszy system mocowań modułów firmy Corab, czyli WS-007.

WS-007 to jedna z najczęściej wybieranych rozwiązań dla farm PV  

Corab jako największy w Polsce producent mocowań modułów fotowoltaicznych ma się z czego cieszyć. Tym razem WS-007 docenił i wybrał inwestor firma CS Energia Sp. z o.o., która w Olecku postanowiła stworzyć prawie 1MW. Przypomnijmy, że ta sama konstrukcja została zastosowana przy farmie szczecińskiej Selfy. Głównym wykonawcą inwestycji w Olecku jest firma Coral. Użyto modułów SHARP o mocy 260W oraz falowniki Huawei.

Czym WS-007 wyróżnia się na tle konkurencji?

Wyróżnikiem jest zastosowanie przełomowej w dziedzinie powłok metalowych specjalną powłokę antykorozyjną. Zapewnia optymalną ochronę powierzchni przed zużyciem oraz stanowi ochronę przed rozdarciami. Konstrukcja cieszy się pozytywnymi opiniami instalatorów.

Zdecydowanie stawiamy na WS-007 – mówi Radosław Szewczuk z firmy Goldsun – konstrukcje łatwo i szybko się montuje, co znacznie zmniejsza koszty inwestycji przy wysokiej jakości materiału.

 

Nas przekonała powłoka antykorozyjna z 25-letnią gwarancją – stwierdza Tomasz Kołodziej z ECO ENERGY – system przy nachyleniu 25 st. pozwala na duże zagęszczenie stołów, co pozwala na efektywniejsze wykorzystanie powierzchni.

Zalety systemu wolnostojącego WS-007:
  1. 25 lat gwarancji na powłokę antykorozyjną
  2. Brak efektu elektrokorozji
  3. Właściwości samoregenerujące powłoki
  4. Wysoka wytrzymałość statyczna (od 1 do 4 strefy śniegowej, od 1 do 3 strefy wiatrowej)
  5. Spełnia normy: PN_EN 1090:1,2,3:2023; PN-EN 1991-1-3:2005; PN-EN 1991-1-4:2008
  6. Szybki i prosty montaż

O wiele jakości tego systemu mogą powiedzieć liczne nagrody m.in. wyróżnienie na Targach RENERGY AWARD oraz Medal Europejski.

Dodaj komentarz